اینستاگرام،ربات و کانال تلگرام فیش هانتر در هر لحظه با شماست!

color picker

 

 

 

 

 

 

 

توضیحاتی در مورد چرخ بایت کستینگ :

 

تاریخچه چرخ بایت کستینگ :

 

چرخ های بایت کستینگ مانند چرخ هی معمول یک چرخ دورانی حول محور اصلی است که نخ با چرخش اسپول روی آن جمع میشود، چرخ ضریبیبرای اینکه با هر بار چرخش دسته اسپول را بیشتر بچرخاند از چرخ دنده استفاده می کند.این نوع چرخ ها حداقل از اواسط قرن 17 میلادی ساخته و استفاده میشدند اما در دهه 1870 با استفاده ماهیگیران غیر حرفه ای از این چرخ ،بیشتر شناخته شد. در ابتدا چرخ های بایت کستینگ اغلب با چرخ دنده هایی از جنس آهن یا برنج و با بدنه و اسپول از جنس برنج ، نقره آلمانی و یا کائوچو سخت شده و معمولا با نسبت چرخشی 1:2 تا 1:4 تولید مشدند.ومکانیزم قفل شونده یا نگهدارنده در آن ها تعریف نشده بود بطوریکه پس از اینکه ماهی طعمه و قلاب را می بلعید ماهیگیر مجبور بود برای مقابله با ماهی شست خود را روی اسپول قرار دهد.در اوایل دهه 1870 روی بعضی از مدل ها جهت جلوگیری از کامل باز بودن اسپول یاتاقان نصب شد ولی به دلیل اینکه بهمحض صید وانش بسیار شدیدی از خود نشان میداد بازخورد خوبی از سوی ماهیگیران نداشت .پس از آن تولید کنندگان از سیستم clicking یا همان درگ امروزی استفاده کردند ،اینسیستم دراوایل به عنوان درگ استفاده نمیشد و فقط جهت جلوگیری از روان بودن اسپول طراحی شده بود.. ماهیگیرانی که از این چرخ ها با این سیستم استفاده می کردند خیلی زود متوجه شدند که از این سیستم میتوانند در ماهیگیری با طعمه زنده به عنوان هشدار دهنده صید استفاده کنند

Baitcasters، به عنوان چرخ "بایت کستینگ"هم شناخته می شود، این نوع چرخ برای ماهیگیران با تجربه ای مناسب است که می خواهند کنترل بهتر و دقت بالاتری داشته باشند. در استفاده از یک بایت کستر، پرتاب شما باید تاحدی محکم و با قدرت صورت بگیرد تا بوسیله وزن لور اسپول شروع به چرخش کند، این نوع چرخ ها نیاز به تجربه و مهارت کافی دارند، و اغلب قبل از اینکه بتوانند به طور موثر مورد استفاده قرار گیرند، ماهیگیر به تمرین زیادی برای پرتاب و کار با چرخ بایت کستر نیاز دارد.

ماهیگیری با چرخ های بایت کستینگ احتمالا شایع ترین نوع ماهیگیری در میان ماهیگیران است، به خصوص ماهیگیرانی که به دنبال ماهی های کوچک و متوسط مانند باس، ماهی قرمز و خرچنگ باشند. این چرخ ها ها دارای یک اسپول ثابت در زیر دسته هستند و نخ با وزن لور، طعمه از روی اسپول باز میشود.

مزایای Baitcaster

مزیت شماره یک برای baitcaster دقت در پرتاب است. پس از چند ساعت تمرین با یک بایت کستر، شما قادر خواهید بود دقیقا جایی که می خواهید لور یا همان طعمه مصنوعی را فرود آورید.

شما همچنین قادر به نگهداری لوردر یک منطقه هستید، به این معنی که اگر پرتاب شما به سمتی از آب باشد که با شاخ و برگ و لجن پوشده شده میتوانید به سرعت لور را جمع کنید و پرتاب دیگری را امتحان کنید.

معایب Baitcaster

شما نیاز به صبر و اطمینان دارید که بایت کستر را به طور موثر استفاده کنید. در ابتدا، درست بازی دادن لور در آب غیر ممکن به نظر می رسد، و اگر بعد از پرتاب لور ،اسپول را متوقف نکنید، نخ در هم تابیده وجمع کردن نخ را غیر ممکن میکند.

همچنین چرخ های بایت کستر فقط برای پرتاب لور مورد استفاده قرار میگیرند، به همین دلیل آنها مانند چرخ های معمولی چند منظوره نیستند.

در مجموع وقتی که شما آماده بودید ماهیگیری و دقت خود را ارتقا بدهید ، خرید یک baitcaster می تواند تا حد زیادی به شما کمک کند.

 

درباره فیش هانتر

marlin min

وارد کننده تمامی لوازم تخصصی ماهیگیری

وارد کننده قطعات مصرفی جهت تعمیرات

انجام تعمیرات تخصصی لوازم ماهیگیری

فروش بصورت عمده و تک فروشی و ارسال به تمام نقاط کشور

بیشتر...

ورود اعضا

گروه ماهیگیری فیش هانتر

testimonial 1

"دوست عزیز از اینکه گروه ما را جهت همراهی در ماهیگیری خود انتخاب نموده اید کمال تشکر را دارم و امیدوارم بتوانم همراه با تیم فیش هانتر لحظات خوشی را برای شما در جزیره زیبای کیش رقم بزنم."

صفارزاده *مدیریت فیش هانتر*

testimonial 2

"دوست عزیزم من شما را در تورهای ماهیگیری گروه در جزیره زیبای کیش همراهی خواهم نمود و هر آنچه که در مورد ماهیگیری در جنوب ایران و خلیج فارس نیاز باشد به شما آموزش خواهم داد."

سرپرست تور

آدرس فروشگاه فیش هانتر کیش

درباره ما

گروه ماهیگیری فیش هانتر با بیش از 10 سال سابقه ماهیگیری ورزشی در ایران در حال راه اندازی بزرگترین وکاملترین مرجع ماهیگیری ایران می باشد

بیشتر...

تماس با ما

آدرس: کیش بازار ونوس طبقه فوقانی بانک صادرات غرفه 271

آدرس ایمیل: info@kish-fish-hunter.com

شماره تماس: 159 63 44 764 98+

شماره همراه:  399 82 76 939 98+

 

testimonial 1

تمامی محصولات معرفی شده توسط گروه فیش هانتر دارای ضمانت اصالت کالا می باشند.

Storage

این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد قالب می باشد . شما می توانید با مراجعه به کنترل پنل جوملا این متن را ویرایش و یا حذف بفرمایید .

این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد قالب می باشد . شما می توانید با مراجعه به کنترل پنل جوملا این متن را ویرایش و یا حذف بفرمایید .این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد قالب می باشد . شما می توانید با مراجعه به کنترل پنل جوملا این متن را ویرایش و یا حذف بفرمایید .