اینستاگرام،ربات و کانال تلگرام فیش هانتر در هر لحظه با شماست!

color picker

 

 

 

 

 

 

 

توضیحاتی در مورد چرخ سورف کستینگ :

 

چرخ های فلای در ابتدا دو دسته تقسیم میشن:

دسته اول چرخ های فلای که اسپول از تنه جدا میشه و دسته دوم‌ چرخ های که اسپول از تنه جدا نمیشه بیشتر سر کار ما با اون دسته چرخه فلای هست که‌ اسپول از تنه جدا میشه.

لازمه که بدانید زمانی که چوب فلای دست‌ میگیرید باید بالانس چوب جوری باشه هیچ طرف از چوب یعنی سر چوب و ته چوب که چرخ وصل میشه سنگینی نکنه و هردو سمت وزن برابر داشته باشه ، مثال واضح تر اینه اگر چرخ رو روی انگشت خودتون قرار دادید چوب باید مثل ترازو روی انگشت شما ثابت بمونه.

حالا خارج از بالانس، چرخ فلای باید متناسب شماره چوب انتخاب بشه و همه چیز به شماره وزنه پرتاب چوب و نخ و چرخ بستگی داره مثلا رو چوب نوشته قادر به پرتاب وزن نخ ۵ هست و شما باید حتما نخ وزنه شماره ۵ و چرخ شماره ۵ داشته باشید تا بهترین تعادل پرتاب داشته باشید.

جنس چرخ ها:

دسته اول چرخ های فلای جنس graphite می باشد که ارزانترین ‌ چرخ فلای بازار هم‌ می باشد که از نوعی پلاستیک فشرده ساخته شده و واقعا سبک و عالی هست

جنس دوم چرخ ها از stamped metal می باشد که معمولا کیفیت خوبی ندارن

گروه بعدی چرخ فلای جنس Cast aluminum می باشد که قابل اعتماد تر و ارزانتر می باشد

جنس اخر که حرفه ای ترین‌چرخ ها می باشد از جنس machined out of a block of aluminum می باشد

نکنه بعدی کلاج یا دراگ چرخ های فلای هست دو نوع کلاچ چرخ فلای وجود داره یکی pawl و دیگری Disc هست 

pawl با تماس دو چرخ دنده سرعت چرخ رو متوقف می کنه و درمورد Disc هم میشه گفت با سیستم دیسک‌، سرعت‌ چرخ رو کم‌ می کنه 

سیستم دیسکی برای ماهی های جنگنده بزرگ بهتر است و pawl مبرای صید قزل آلا مناسبه و در کل discسیستم  جدیدتر و قابل اطمینان تر هستش.

درباره arbor چرخ فلای هم باید گفت محل چرخش نخ فلای به مرکز چرخ رو arbor میگن که معمولا چرخ های قزل آلا arbor کوچک داره و برای ماهی های بزرگتر چرخ های با arbor بزرگ‌استفاده میشه

در مجموع چرخ های فلای بیشتر اوقات فقط حکممخزن برای جمع کردن نخ رو داره و در صیدماهی های کوچک معمولا حتی بین پرتاب ها ماهیگیران نخ رو با دست جمع میکنن و علت هم این است که برای پرتاب بعدی دوباره باید نخ از روی چرخ با دست آزاد بشه و پرتاب انجام بشه، فقط جهت صید ماهی های بزرگ در دریا ماهیگیر نخ رو با چرخ جمع میکنه.

توجه داشته باشید برای استفاده از این چرخها درخلیج فارس ،همانند سایر چرخ های آب شور ،از چرخ مخصوص آب شور استفاده نمایید.

درباره فیش هانتر

marlin min

وارد کننده تمامی لوازم تخصصی ماهیگیری

وارد کننده قطعات مصرفی جهت تعمیرات

انجام تعمیرات تخصصی لوازم ماهیگیری

فروش بصورت عمده و تک فروشی و ارسال به تمام نقاط کشور

بیشتر...

ورود اعضا

گروه ماهیگیری فیش هانتر

testimonial 1

"دوست عزیز از اینکه گروه ما را جهت همراهی در ماهیگیری خود انتخاب نموده اید کمال تشکر را دارم و امیدوارم بتوانم همراه با تیم فیش هانتر لحظات خوشی را برای شما در جزیره زیبای کیش رقم بزنم."

صفارزاده *مدیریت فیش هانتر*

testimonial 2

"دوست عزیزم من شما را در تورهای ماهیگیری گروه در جزیره زیبای کیش همراهی خواهم نمود و هر آنچه که در مورد ماهیگیری در جنوب ایران و خلیج فارس نیاز باشد به شما آموزش خواهم داد."

سرپرست تور

آدرس فروشگاه فیش هانتر کیش

درباره ما

گروه ماهیگیری فیش هانتر با بیش از 10 سال سابقه ماهیگیری ورزشی در ایران در حال راه اندازی بزرگترین وکاملترین مرجع ماهیگیری ایران می باشد

بیشتر...

تماس با ما

آدرس: کیش بازار ونوس طبقه فوقانی بانک صادرات غرفه 271

آدرس ایمیل: info@kish-fish-hunter.com

شماره تماس: 159 63 44 764 98+

شماره همراه:  399 82 76 939 98+

 

testimonial 1

تمامی محصولات معرفی شده توسط گروه فیش هانتر دارای ضمانت اصالت کالا می باشند.

Storage

این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد قالب می باشد . شما می توانید با مراجعه به کنترل پنل جوملا این متن را ویرایش و یا حذف بفرمایید .

این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد قالب می باشد . شما می توانید با مراجعه به کنترل پنل جوملا این متن را ویرایش و یا حذف بفرمایید .این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد قالب می باشد . شما می توانید با مراجعه به کنترل پنل جوملا این متن را ویرایش و یا حذف بفرمایید .