اینستاگرام،ربات و کانال تلگرام فیش هانتر در هر لحظه با شماست!

ساختمان چوب ماهیگیری:
بدنه چوبهای ماهیگیری از دو قسمت اصلی تشکیل شده است:

1. میله

2. دسته


  **میله:

* چوبهای ماهیگیری ممکن است یک تکه و یا چند تکه ساخته شوند.
* چوبهای یک تکه، بعلت طول بلند آنها، بسختی قابل حمل و نقل اند و برای ساکنین نزدیک محل صید مناسبند.
* چوبهای چند تکه، دارای قطعاتی جدا شونده هستند که ممکن است بصورت پیچی و یا اتصالهای نرماده گی به هم وصل شوند. در نوع اخیر باید دقت شود تا با دوغنکاری و نظافت محل اتصال، از استهلاک آن جلوگیری گردد. انواع پیچی عمر طولانیتر دارند.

** دسته:

* دسته از لحاظ جنس، انواعی مثل پلاستیک یا چوب پنبه ای دارد. نوع چوب پنبه ای طبیعی بهتر است چون کمتر عرق میکند ولی آسیب پذیر تر است. بعضی از دسته ها روکش چرم دارند. بعضی ماهیگیران شخصا دسته چوب ماهیگیری را روکش ورنی یا جنسهای دیگر می کنند.
* محل اتصال چرخ روی دسته نیز اشکال مختلفی دارد که باید از کثیفی و ورود شن و ماسه به داخل این بخش جدا جلوگیری شود.

** سایر قسمتها:

*حلقه های عبور نخ: این حلقه ها در چوبهای مختلف متفاوتند. هرچه از دسته به سمت نوک چوب پیش برویم، قطر آنها کم می شود. ساختمان حلقه ها اغلب فلزی بوده و داخل آنها در بعضی محصولات، از جنس چینی است تا از بریدگی جلوگیری شود. در چوبهای دریایی، حلقه ها بصورت قرقره ای هستند تا توان مقاومت در برابر ماهیان قدرتمند دریایی را داشته باشند.

*جنس چوبها: در گذشته چوبها خیزرانی بوده اند اما در دهه های اخیر، چوبها از فایبر گلاس و سایر مواد سنتتیک نظیر گرافیت و عنصر شیمایی بور (Boron) استفاده می شود. در دسته چوبها اغلب از چوب پنبه طبیعی و مصنوعی و نیز EVA(اتیلن وینیل استات) هم استفاده می گردد. جنس محل قرار گیری چرخ در چوب ماهیگیری نیز از موادی نظیر پلاستیک سخت، آلومینیوم، گرافیت و چوب می باشد. حلقه ها هم از موادی نظیر فولادو و تیتانیوم ساخته می شوند.

**برخی اصطلاحات مورد نیاز درمورد چوب ماهیگیری:

*اکشن(Action): نشانگر انعطاف پذیری یک چوب است. میزان مقاومت چوب ماهیگیری در برابر خم شدن، و نیز سرعت بازگشت آن به حالت قبل فاکتورهای موثر در اکشن هستند. اکشن می تواند کند، متوسط تند و یا ترکیبی از اینها باشد. اکشن مشخص میکند در صورتی که ماهی به قلاب بیفتد، چوب ماهیگیری تا چه حدی خم خواهد شد.

*وزن طعمه(Lure weight): از فاکتور های دیگر در تعریف چوب ماهیگیری است و نشانگر میزان وزن طعمه و قلاب است که چوب تحمل می کند.

*وزن نخ (Line weight): میزان وزن قابل حمایت نخ ماهیگیری توسط چوب است و بر اساس یک شماره قرار دادی تعیین میشود. مثلا در مورد چوبهای پشه عددی بین یک تا دوازده تعیین می گردد.

درباره فیش هانتر

marlin min

وارد کننده تمامی لوازم تخصصی ماهیگیری

وارد کننده قطعات مصرفی جهت تعمیرات

انجام تعمیرات تخصصی لوازم ماهیگیری

فروش بصورت عمده و تک فروشی و ارسال به تمام نقاط کشور

بیشتر...

ورود اعضا

گروه ماهیگیری فیش هانتر

testimonial 1

"دوست عزیز از اینکه گروه ما را جهت همراهی در ماهیگیری خود انتخاب نموده اید کمال تشکر را دارم و امیدوارم بتوانم همراه با تیم فیش هانتر لحظات خوشی را برای شما در جزیره زیبای کیش رقم بزنم."

صفارزاده *مدیریت فیش هانتر*

testimonial 2

"دوست عزیزم من شما را در تورهای ماهیگیری گروه در جزیره زیبای کیش همراهی خواهم نمود و هر آنچه که در مورد ماهیگیری در جنوب ایران و خلیج فارس نیاز باشد به شما آموزش خواهم داد."

سرپرست تور

آدرس فروشگاه فیش هانتر کیش

درباره ما

گروه ماهیگیری فیش هانتر با بیش از 10 سال سابقه ماهیگیری ورزشی در ایران در حال راه اندازی بزرگترین وکاملترین مرجع ماهیگیری ایران می باشد

بیشتر...

تماس با ما

آدرس: کیش بازار ونوس طبقه فوقانی بانک صادرات غرفه 271

آدرس ایمیل: info@kish-fish-hunter.com

شماره تماس: 159 63 44 764 98+

شماره همراه:  399 82 76 939 98+

 

testimonial 1

تمامی محصولات معرفی شده توسط گروه فیش هانتر دارای ضمانت اصالت کالا می باشند.

Storage

این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد قالب می باشد . شما می توانید با مراجعه به کنترل پنل جوملا این متن را ویرایش و یا حذف بفرمایید .

این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد قالب می باشد . شما می توانید با مراجعه به کنترل پنل جوملا این متن را ویرایش و یا حذف بفرمایید .این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد قالب می باشد . شما می توانید با مراجعه به کنترل پنل جوملا این متن را ویرایش و یا حذف بفرمایید .