اینستاگرام،ربات و کانال تلگرام فیش هانتر در هر لحظه با شماست!

 

توضیحاتی در مورد نخ ماهیگیری و انواع آن :

 

استفاده از يك نخ خوب و مناسب مي تواند موجب موفقيت ماهيگير و اشتباه در انتخاب آن مي تواند باعث شكست در ماهيگيري گردد، بنابراين يك ماهيگير حرفه اي بايد با انواع نخ و نحوه تشخيص نخ مناسب ماهيگيري آشنايي داشته باشد.

نكته مهم در مورد نخ ماهيگيري این است كه علاوه بر مرغوب بودن نخ مورد استفاده، آن را متناسب با نوع ماهي كه قصد صيد آن را داريم انتخاب کنیم. بسته به ميزان قدرت ماهي و وزن ماهي كه قصد صيد آن را داريم سايز نخ بايد تغيير كند. بر روي قرقره اي كه نخ ماهيگيري دور آن پيچيده شده است شماره يا سايز نخ مترا‍‍‍ژ نخ نام كارخانه سازنده نخ و همچنين كشور توليد كننده نخ نوشته شده است و از همه مهمتر ظرفيت صيد ماهي به كيلوگرم ذكر شده است.

توجه داشته باشيد كه ميزان فشار وارده توسط ماهي به نخ در آب كمتر از وزن ماهي است از همين رو اگر مهارت كافي داشته باشيد مي توانيد ماهي بزرگتر از ميزان تحمل نخ صيد كنيد.

نكته حائز اهميت اين است كه كارخانه هاي مختلف از مواد اوليه با كيفيت متفاوت براي توليد نخ استفاده مي كنند و به عنوان مثال ممكن است نخ شماره 40  در يك كارخانه بسيار ضعیف توليد شود و همين نخ در يك كارخانه ديگر با كيفيت بسيار بالا توليد شود. معمولا نخ هاي نامرغوب زود پوسيده مي شوند و تغيير رنگ ميدهند.

براي امتحان نخ خوب و اينكه بفهميم نخ پوسيده شده يا سالم است ابتدا گره معمولي در نخ ايجاد مي كنيم سپس دو سر نخ را مي كشيم اگر نخ پاره آن نخ نامرغوب و پوسيده است و اگر نخ پاره نشد و با فشار خيلي زياد پاره شد مي توانيد از آن استفاده كنيد. البته اين آزمايش نخ براي نخ هاي شماره 40 به بالا ميسر است نخ هاي شماره 30 و 35 با اين آزمايش حتما پاره ميشوند و از اين نخ ها براي ماهي هاي كوچك استفاده مي شود. نخ ماهيگيري كه به دوراسپول چرخ پيچيده مي شود دو سر دارد و يك سر آن دائم در آب مي باشد و فرسوده ميشود اما يك سر ديگر آن كه زير است كار نكرده و سالم مي ماند بعد از مدتي ميتوانيد نخ را بر عكس روي اسپول چرخ بپيچيد و با سر نو و كار نكرده نخ به ماهيگيري بپردازيد، که به علت سست بودن نخ مصرف شده و احتمال پاره شدن آن در ضربه های شدید این کار پیشنهاد نمی شود و به جای این کار بهتر است آن میزان از نخ که روی اسپول سالم مانده را دور حلقه ای جداگانه بپیچید و برای ساخت ریسه از آن استفاده نمایید.

هميشه نخ را بازرسي كنيد كه در آن ناخواسته گره نيفتد چون اگر فشار ناگهاني توسط ماهي يا گير كردن به نخ وارد شود در آن قسمت كه گره افتاد نخ پاره ميشود. هنگام جمع كردن نخ سعي شود كه نخ سفت جمع شود چون در غير اينصورت احتمال در هم پيچيدن نخ بالا مي رود نخ هاي ماهيگيري در اثر گرما زود پوسيده مي شوند بايد سعي كنيد نخ در مجاورت گرما قرار نگيرد.

نخهاي مونو فيلامنت يا تك رشته اي از جنس پلاستيك هستند پس هميشه اين نخ ها بايد دور از آتش و ذغال نگهداري شوند. براي جلوگيري از تابيده شدن نخ از هرزه گرد براي رابط ريسه و قلاب و نخ استفاده كنيد. براي نرمي نخ مقداري پنبه به روغن زيتون آغشته كنيد و به نخ بماليد در اين صورت نخ تا مدتها نرم باقي مي ماند. روغن زيتون همانند عايقي در مقابل گرد و خاك و شن و حرارت خورشيد عمل می کند.

انواع نخ های ماهیگیری:

1.نخ های مونوفیلامنت یا تک رشته:

 

2.نخ های بافته شده :

 

3.نخ های پشه:

 

4.نخ های فلورکربن:

 

5.نخ های لیدر:

 

درباره فیش هانتر

marlin min

وارد کننده تمامی لوازم تخصصی ماهیگیری

وارد کننده قطعات مصرفی جهت تعمیرات

انجام تعمیرات تخصصی لوازم ماهیگیری

فروش بصورت عمده و تک فروشی و ارسال به تمام نقاط کشور

بیشتر...

ورود اعضا

گروه ماهیگیری فیش هانتر

testimonial 1

"دوست عزیز از اینکه گروه ما را جهت همراهی در ماهیگیری خود انتخاب نموده اید کمال تشکر را دارم و امیدوارم بتوانم همراه با تیم فیش هانتر لحظات خوشی را برای شما در جزیره زیبای کیش رقم بزنم."

صفارزاده *مدیریت فیش هانتر*

testimonial 2

"دوست عزیزم من شما را در تورهای ماهیگیری گروه در جزیره زیبای کیش همراهی خواهم نمود و هر آنچه که در مورد ماهیگیری در جنوب ایران و خلیج فارس نیاز باشد به شما آموزش خواهم داد."

سرپرست تور

آدرس فروشگاه فیش هانتر کیش

درباره ما

گروه ماهیگیری فیش هانتر با بیش از 10 سال سابقه ماهیگیری ورزشی در ایران در حال راه اندازی بزرگترین وکاملترین مرجع ماهیگیری ایران می باشد

بیشتر...

تماس با ما

آدرس: کیش بازار ونوس طبقه فوقانی بانک صادرات غرفه 271

آدرس ایمیل: info@kish-fish-hunter.com

شماره تماس: 159 63 44 764 98+

شماره همراه:  399 82 76 939 98+

 

testimonial 1

تمامی محصولات معرفی شده توسط گروه فیش هانتر دارای ضمانت اصالت کالا می باشند.

Storage

این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد قالب می باشد . شما می توانید با مراجعه به کنترل پنل جوملا این متن را ویرایش و یا حذف بفرمایید .

این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد قالب می باشد . شما می توانید با مراجعه به کنترل پنل جوملا این متن را ویرایش و یا حذف بفرمایید .این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد قالب می باشد . شما می توانید با مراجعه به کنترل پنل جوملا این متن را ویرایش و یا حذف بفرمایید .